Klasik mobilya dekorasyonu yaparken dikkat etmeniz gereken ilk nokta, odanın aydınlatmasıdır. Klasik mobilyaların güzelliğini ortaya çıkarmak için odanızda yeterli ışık olması gerekir. Bu nedenle klasik mobilyalara uygun avize, abajur, aplik gibi aydınlatma ürünleri kullanmalısınız. Aydınlatma ürünlerinde de klasik tarzda olanları tercih etmelisiniz. Örneğin kristal avize, kadife abajur, altın renkli aplik gibi.

Klasik mobilya dekorasyonu yaparken dikkat etmeniz gereken ikinci nokta, odanın aksesuarlarıdır. Klasik mobilyaların şıklığını tamamlamak için odanızda klasik tarzda aksesuarlar kullanmalısınız. Örneğin tablo, ayna, vazo, biblo, şamdan gibi aksesuarlar klasik mobilyalara çok yakışır. Aksesuar seçerken de renk ve desen uyumuna dikkat etmelisiniz.

Klasik mobilya dekorasyonu yaparken dikkat etmeniz gereken üçüncü nokta, odanın perde ve halısıdır. Klasik mobilyalara uygun perde ve halı seçimi, odanın havasını değiştirebilir. Perde ve halı seçerken de klasik tarzda olanları tercih etmelisiniz. Örneğin dantel perde, kilim halı, desenli perde, yün halı gibi.

Klasik mobilya dekorasyonu yaparken dikkat etmeniz gereken dördüncü nokta, odanın renkleri ve duvar kağıdıdır. Klasik mobilyaların uyumlu olduğu renkler genellikle pastel tonlardır. Örneğin bej, krem, pembe, mavi gibi renkler klasik mobilyalara çok yakışır. Duvar kağıdı kullanacaksanız da klasik tarzda olanları seçmelisiniz. Örneğin çiçekli duvar kağıdı, damask duvar kağıdı, geometrik duvar kağıdı gibi.

Klasik mobilya dekorasyonu yaparken dikkat etmeniz gereken son nokta, odanın düzenidir. Klasik mobilyaların en iyi göründüğü düzen simetrik düzendir. Bu nedenle odanızda simetriyi sağlamaya çalışmalısınız. Örneğin koltuklarınızı karşılıklı yerleştirebilir, ortaya bir sehpa koyabilirsiniz. Aynı şekilde aksesuarlarınızı da simetrik olarak yerleştirmeye özen göstermelisiniz.

Klasik mobilya dekorasyonu yapmak isteyenler için bu ipuçları işinize yarayabilir. Klasik mobilyaların zarafetini ve asaletini odanızda yansıtmak için bu ipuçlarını uygulayabilirsiniz. Klasik mobilya dekorasyonu ile evinizde sıcak ve şık bir ortam yaratabilirsiniz.